دربازدید مدیرکل سازمان تامین اجتاعی خراسان رضوی ازکشتارگاه صنعتی گوشت مشهد عنوان گردید:
لزوم استفاده ازظرفیت های بالقوه کارگری درموسسه صنعتی گوشت مشهد
به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل موسسه صنعتی گوشت مشهد صبح شنبه ۲۸ مهرماه مهندس محسن نظام خیرآبادی مدیر کل سازمان تامین اجتماعی خراسان رضوی ازسالن های ذبح دام سبک وسنگین ، سالن بسته بندی وسایر قسمت های مختلف کشتارگاه بازدید به عمل آورد.

دراین بازدید که برخی از مسئولین شهری ازجمله مهندس حاتمی رئیس شعبه ۵ تامین اجتماعی مشهد، دکتر مرادی دبیر اجرائی بخش مدیران صنایع خراسان رضوی وی را همراهی می کردند مهندس اسماعیل نورمحمدی رئیس موسسه صنعتی گوشت مشهد ضمن اظهار توضیحات فنی به هیئت بازدید کننده گفت: به لحاظ ارتباط کاری فیما بین مجموعه و سازمان تامین اجتماعی و باتوجه به شرایط سختی کار در کشتارگاه این انتظار می رود که به مسئله کار وکارگری در کشتارگاه نگاه ویژه ای بشود.

وی بااشاره به زحمات طاقت فرسای کارگران تلاشگر در زمینه تولید غذائی سالم وایمن افزود: تسهیلات در راستای کار در بستری مناسب می تواند به نوعی قدردانی از تلاش این عزیزان باشد و این موضوع در تعامل وهمکاری بیشتر سازمان تامین اجتماعی و سایر مجموعه های ذیربط با این موسسه تحقق می یابد.

عضو هیئت امناء ورئیس کشتارگاه صنعتی مشهد در استفاده از ظرفیت های بالقوه موجود درموسسه وتبدیل آن به ظرفیت های بالفعل خصوصا در زمینه های کارگری تاکید ورزید.

همچنین مهندس محسن نظام خیر آبادی مدیرکل سازمان تامین اجتماعی خراسان رضوی پس از بازدید ازقسمت های مختلف موسسه گفت: ارتباط تنگاتنگ سازمان با کشتارگاه می تواند در نحوه خدمت رسانی بسیار موثرباشد.

وی با اشاره به مشکلات پیش آمده در نحوه محاسبه سختی کار در موسسه افزود: از آنجائی که بیشترین فعالیت تخصصی ما درحوزه کاروکارگری خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته مشکلات ناشی از سختی کار در موسسه صنعتی گوشت مشهد مرتفع گردید.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی خراسان رضوی باذکراین نکته که کشتارگاه صنعتی گوشت مشهد بسیار متفاوت تر با سایر کشتارگاه های کشور است اظهار داشت: تلاش مدیریت مجموعه وسایر کارکنان که در چنین محیطی سخت وطاقت فرسا مشغول خدمت رسانی به مجاورین وزائرین حرم رضوی هستند قابل تقدیر است.

درهمین مورد مهندس محمد حاتمی رئیس شعبه ۵ تامین اجتماعی مشهد که برای اولین بار از کشتارگاه بازدید می کرد در راستای فعالیت هائی که بطور اخص جهت موسسه صنعتی گوشت مشهد صورت گرفته است گفت: تعداد ۱۱۶ مورد پرونده در مورد کارهای سخت و زیان آور داشتیم که حل شد و سه مورد دیگرهم دردست اقدام است که بزودی مشکل مربوطه مرتفع می گردد.

وی معتقداست : “رفع مشکلات کار و کارگری الزامات و ملزوماتی دارد که با همکاری های سازنده فیما بین به راحتی قابل حل است”.

رئیس شعبه ۵ تامین اجتماعی مشهد بر آمادگی سازمان تامین اجتماعی جهت برگزاری دوره های آموزشی کارگران موسسه اعلام آمادگی نمود.

همچنین دکتر مرادی دبیر اجرائی بخش مدیران صنایع خراسان رضوی با اشاره به اینکه کشتارگاه صنعتی مشهد بزرگترین کشتارگاه کشوراست گفت: شاید توده مردم نسبت به زحمات وتلاش هایی که در راستای تهیه گوشتی سالم وبهداشتی در این مکان صورت می پذیرد اطلاعات چندانی نداشته باشد  که این موضوع مستلزم اطلاع رسانی محیط و محاطی است.

وی با تصریح بر این نکته که در زمینه تبدیل کشتارهای سنتی به صنعتی می بایست بسترهای فرهنگ سازی آماده گردد افزود: باید این موضوع درجامعه تبیین گردد که زدودن بیماری های مشترک بین انسان و دام خصوصا بیماری خطرناک تب کریمه کنگو فقط  در کشتارگاه های صنعتی میسر است که کارگران عزیز این موسسه با به خطر انداختن جان خود این امر را تحقق می بخشند.

 واحد روابط عمومی و امور بین الملل موسسه صنعتی گوشت مشهد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *