رئیس موسسه صنعتی گوشت مشهددر بازدیدکمیته پدافندغیرعامل:

“لزوم بررسی ظرفیت ها و نقاط بحرانی این مجموعه با عنایت به جایگاه ویژه آن در زنجیره غذائی مردم”

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل موسسه صنعتی گوشت مشهد صبح دوشنبه دوم اردیبهشت دکتر علیرضا قامتی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری به همراه اعضاء کمیته مذکور از قسمت های مختلف موسسه صنعتی گوشت مشهد بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید که نظر به جایگاه کشتارگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار بود مهندس نورمحمدی رئیس موسسه پس از توضیحات فنی گفت: از آنجائی که موسسه صنعتی گوشت مشهد برند سبزترین کشتارگاه کشور را داراست و در زنجیره غذائی مردم از اهمیت بسزائی برخوردار است لذا تمام تلاش خودرا به بررسی نقاط قوت وضعف و نیز تقویت نقاط بحرانی خود متمرکز نموده ایم ودر همین راستا در سال گذشته بیش از پنجاه میلیارد ریال در بهینه سازی این موضوعات هزینه نموده ایم .

وی با اشاره به نقش پدافند غیرعامل در اقداماتی که موجب کاهش آسیب پذیری می شود افزود: هرچقدر بتوانیم بازدارندگی را افزایش دهیم و فعالیت های ضروری را تداوم بخشیم قطعا  به ارتقاء پایداری نزدیک تر می شویم ودر اینصورت در مقابل تهدیدات خارجی، مدیریت بحران ما تسهیل می گردد.

عضو هیات امناء موسسه صنعتی گوشت مشهد با قدردانی از ماموران زحمتکش پاسگاه انتظامی تپه سلام در تامین امنیت منطقه تصریح کرد: در پدافند غیر عامل  نباید در نهادینه سازی واحدهای مختلف مجموعه خود غفلت بورزیم زیرادر اینصورت آسیب پذیری ما افزایش و به تبع آن پایداری ما کاهش می یابد.

همچنین دکتر علیرضا قامتی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری با اشاره به اهمیت موسسه صنعتی گوشت مشهد درتامین ۸۵درصدگوشت موردنیاز زائرین ومجاورین امام همام علی ابن موسی الرضا (ع)گفت: ازآنجائی که این موسسه در دو حوزه سلامت و بهداشت و نیز اقتصادی فعالیت دارد لذا بررسی نقاط آسیب پذیر ونیز بازدارندگی در پارامترهای  پدافند سلامت و پدافند اقتصاد از اهمیت بسزائی برخورداراست.

وی با بیان این نکته که در امر پدافند اقتصادی در مورد گوشت، موضوع توسط دشمنان از ملی به فراملی کشانده شد افزود: درظاهر موضوع را گوشت تلقی می کنند ولی عملا قصد داشتند همین موضوع را به یک بحران ملی و بلکه فراملی تبدیل کنند که حاکمیت را زیر سئوال ببرند لذا بازدارندگی در این حوزه ها برای ما بسیار مهم وحائز اهمیت است.

درخاتمه مهندس نورمحمدی ضمن ابراز اینکه موضوعات مطروحه توسط کمیته مذکور مد نظر قرار خواهد گرفت بر بکارگیری ظرفیت های مختلف مجموعه در راستای هماهنگی هرچه بیشتر و بهتر بین واحدها جهت اقدامات پدافند غیر عامل تاکید ورزید.

روابط عمومی وامور بین الملل موسسه صنعتی گوشت مشهد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *