به گزارش روابط عمومی واموربین الملل موسسه صنعتی گوشت مشهد مهندس سید مجید موسوی رئیس موسسه از سلامت تمامی گوشت ها و آلایش های استحصالی این کشتارگاه به مجاورین و زائرین عزیز حوزه حریم رضوی خبرداد.

وی با اشاره به این موضوع  که همشهریان عزیز محصولات تولیدی این موسسه را که ممهور به مهر بهداشتی ۵۴۱ دامپزشکی وملصوق به برچسب این موسسه می باشد را با خیالی آسوده مصرف نمایند.

رئیس موسسه صنعتی گوشت مشهد ضمن بیان اینکه تمامی دام ها از لحظه ورود تا زمان خروج گوشت واستحصالات جانبی آن از کشتارگاه زیر نظر کارشناسان دامپزشکی استان می باشد افزود: باید اذعان نمایم که کارشناسان محترم دامپزشکی دراین کشتارگاه ازهیچ کوششی در عدم آلودگی گوشت ها و آلایش های مربوطه به باکتری و ویروس وآلودگی های ثانوی دریغ نمی نمایند و تمامی دام ها از زمان ورود تا هنگام خروج محصول از موسسه، لحظه به لحظه توسط آن عزیزان کنترل میگردد.

مهندس موسوی با بیان این مطلب که طرح شناسنامه دار کردن گوشت های استحصالیدراین کشتارگاه به اجرا درآمده است ادامه داد: بسیاری بر این باور نادرست هستند که گوشت های دام ذبح شده در کنار جاده ها ویا در حواشی شهرها بسیار خوب است ولی باید دانست که چنینتفکری امری کاملاً غلط بوده و باید جلوی تبلیغاتآن را بافرهنگ سازی گرفت تا ازتبعات منفی آن کاسته شود لذا اکیدا توصیه مینمائیم که مردم عزیز ما گوشت خود را پس از رویت مهردامپزشکی و لیبل الصاقی موسسه صنعتی گوشت مشهد از فروشگاه های معتبر خریداری نمایند.

عضو هیئت امناء موسسه صنعتی گوشت مشهد در تاکید مجدد برسلامت وایمن بودن گوشت های این کشتارگاه ازویروس کرونااظهار داشت: از آنجائی که گوشت باید در سالم ترین شرایط ممکن به دست مصرف کنندگان محترم برسدعلاوه برنظارت های دقیق بهداشتی، کلیه لاشه ها پس از شستشوی کامل در هنگام خروج ازسالن های ذبح دام به سالن های پیش سرد هدایت شده وبه مدت ۲۴ساعت در دمای صفر تا چهار درجه در آن مکان جهت ازبین رفتن باکتری ها و ویروس ها ازجمله  تب کریمه کنگو نگهداری شده وسپسجهت توزیع در مراکز عرضه با خودروهای یخچالدار مخصوص حمل فرآورده‌های خام دامی انتقال داده می‌شوند.

وی همچنین بر کنترل پرسنل شاغل درکشتارگاه توسط خانه بهداشت کارگری موسسه بیان نمود : تا کنون هیچ مورد مشکوکی از ابتلا به ویروس کرونا در کشتارگاه صنعتی گوشت مشهد مشاهده نگردیده است و در صورت مراجعه افراد با علائم مربوطه بلافاصله با آمبولانس به مراکز بهداشتی اعزام می گردند.

این مقام مسئول ضمن تصریح بر تمامی اقدامات ایمنی بهداشتی ونیز رعایت موازین شرعی در این کشتارگاه بر عدم استفاده مردم از گوشت های فاقد مهر دامپزشکی و برچسب شناسائی موسسه صنعتی گوشت مشهدتاکید کرد.

گفتنی است موسسه صنعتی گوشت مشهد بزرگترین کشتارگاه صنعتی ایران بوده که با داشتن سه خط کشتار مدرن ومراحل پیش سرد وبسته بندی، علاوه برتامین بیش از ۸۵درصد ازگوشت قرمز مصرفی مردم مشهد در توزیع آن به سایر شهرهای کشور نیز فعالیت چشمگیری دارد.

محسن امامی – مسئول روابط عمومی وامور بین الملل موسسه صنعتی گوشت مشهد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *